Jandarmii din Mureș au câștigat Campionatul de înot al MAI de la Târgoviște

Jandarmii maramureşeni au obţinut locul întâi în finala Campionatului de înot al Ministerului Afacerilor Interne, desfăşurat în cadrul Complexului Turistic de Nataţie din Târgovişte.

Reprezentantul Inspectoratului de Jandarmi Judeţean ”Pintea Viteazul” Maramureş, plutonier adjutant şef Silaghi Florin, a fost câştigătorul probei de 100 m bras la categoria de vârstă 35-45 de ani.

Competiţia a fost organizată de Centrul Cultural al M.A.I., cu sprijinul inspectoratelor judeţene ale M.A.I. şi al Primăriei Târgovişte. Cei peste 70 de sportivi din rândul personalului M.A.I. au concurat în lupta pentru medalii la probele 50 m liber, 100 m liber, 100 m bras şi 200 m liber – masculin, până la 35 de ani, 50 m liber, 100 m liber şi 100 m bras – masculin, 35-45 de ani, 50 m liber, 100 m liber şi 100 m bras – masculin, +45 de ani, 50 m liber, 100 m bras – feminin.