Vezi care sunt principalii candidați prezentați de către PSD și PNL Dâmbovița!

Vezi care sunt principalii candidați prezentați de către PSD și PNL Dâmbovița! Vezi care sunt principalii candidați prezentați de către PSD și PNL Dâmbovița!

Cu mai puțin de 4 luni rămase până la alegerile locale, iată ca principalele partide din Dâmbovița, și-au prezentat o parte din candidații pentru primării.

Până acum, nu au fost anunțate nume surpriză, majoritatea candidaților prezentați de ambele partide fiind primari în funcție sau foști primari.

Candidații prezentați de PSD Dâmbovița:

  1. TÂRGOVIȘTE – CRISTIAN STAN
  2. MORENI – CONSTANTIN DINU 
  3. PUCIOASA – CONSTANTIN ANA
  4. BRANIȘTEA – MARIAN ȚACHIANU 
  5. BRĂNEȘTI – ION PREDA 
  6. BUCIUMENI – ION PAVEL 
  7. BUCȘANI – CONSTANTIN NIȚĂ 
  8. COSTEȘTII DIN VALE – MATEI TOMA 
  9. CRÂNGURI – VASILE EFTIMIE 
  10. GURA OCNIȚEI – SORIN IONIȚĂ 
  11. I.L. CARAGIALE – ADRIAN NĂSTASE 
  12. LUDEȘTI – LAURENȚIU DINCĂ 
  13. LUNGULEȚU – ION VLAD 
  14. MĂNEȘTI – CONSTANTIN ALEXANDRU 
  15. MOROENI – LAURENȚIU MORARU 
  16. NICULEȘTI – DORINEL SOARE 
  17. OCNIȚA – EDUARD BARCĂU 
  18. ODOBEȘTI – NICULAE ALECU 
  19. PERȘINARI – MARIAN BUNEA 
  20. PIETRARI – GHEORGHE NEACȘU 
  21. PIETROȘIȚA – LEONARD DICU 
  22. POIANA – MARIAN ȘERBAN 
  23. PUCHENI – VASILE BIȚAN 
  24. RÂU ALB – CĂTĂLIN PREDA 
  25. RUNCU – GHEORGHE BREBEANU 
  26. ȘELARU – FLORIAN DUȚICĂ 
  27. SLOBOZIA MOARĂ – RĂZVAN BUCUR 
  28. ȘOTÂNGA – CONSTANTIN STROE 
  29. ULIEȘTI – IULIAN STĂNICĂ
  30. VALEA MARE – CONSTANTIN MIU 
  31. VĂCĂREȘTI – ROMICĂ STOICA 
  32. VLĂDENI – GEORGE CRISTEA 
  33. VOINEȘTI – GABRIEL SANDU 

 Candidații prezentați de PNL Dâmbovița:

  1. FIENI – ADRIEAN BUDOIU
  2. GĂEȘTI – GHEORGHE GRIGORE
  3. RĂCARI – MARIUS CARAVEȚEANU
  4. PUCIOASA – DĂNUȚ BĂDĂU
  5. TITU – SILVIU COLOMEI
  6. BĂLENI – FLOREA MUȘAT
  7. BEZDEAD – TEODORA ANGHELESCU
  8. BILCIUREȘTI – TOTEA CLAUDIU
  9. BRANIȘTEA – VIȘINESCU MIHAI
  10. BUCIUMENI – SORIN ENESCU
  11. BUCȘANI – SUȚOIU VALENTIN
  12. COJASCA – BAMBOI MARCEL
  13. CORBII MARI – ANGHEL CONSTANTIN
  14. CORNĂȚELU – TACHE LIVIU
  15. CRÂNGURILE – BARBU COSTIN
  16. CREVEDIA – GULIANU COSTEL
  17. DOICEȘTI – ȘTEFȘNESCU CONSTANTIN
  18. DRAGODANA – VOINESCU MARIN
  19. DRAGOMIREȘTI – CRUCERU ADRIAN
  20. FINTA- OPREA FLORENTIN
  21. GLODENI – CHIRAN FLORIN
  22. GURA OCNIȚEI – NIȚĂ MIHAI
  23. I.L. CARAGIALE – PAISE MARIUS
  24. IEDERA – STOICA CRISTIAN
  25. LUNGULEȚU – MATEI SORIN
  26. MĂNEȘTI – STOIAN GHEORGHE
  27. MOGOȘANI – CIOBANU ION
  28. MORTENI – ALBU MARIAN
  29. MOȚĂIENI – IORDACHE FLORIN
  30. NICULEȘTI – MATEI ION
  31. PETREȘTI – ANDREI DANIEL LUCIAN
  32. PIETRARI – COMAN CORNEL
  33. PRODULEȘTI – STĂNCILĂ STELUȚA
  34. SLOBOZIA MOARĂ – SANDALĂ COSTIN
  35. TĂTĂRANI – DUMITRU VOICU
  36. ULIEȘTI – COSTACHE IULIAN
  37. VĂCĂREȘTI – DRĂGOI MARIAN
  38. VÂRFURI – IUGA PETRE
  39. VIȘINA – COVRIG CRISTIAN
  40. VIȘINEȘTI – ȚAPU MARIAN
  41. VLADENI – CĂLIN MARIN
  42. VULCANA PANDELE- BANU DRAGOȘ

 

leave a reply