Adunarea Generala a FRF nu a stabilit, decat in mare, sistemul competitional pentru sezonul 2013-2014. Concret, s-a hotarat ca esalonul secund sa aiba doua serii de cate 14 echipe, iar in liga a iii-a sa se porneasca la drum cu sase serii a cate 12 echipe. Problema e ca federalii nu au anuntat si componenta acestor divizii, multe cluburi aflandu-se in imposibilitatea de a isi continua activitatea. Numele echipelor participante in cele doua competitii, respectiv Liga a ii-a si Liga a iii-a vor fi stabilite abia pe 14 august. Pana atunci, fotbalistii Chindiei, atatia cati mai sunt, se pregatesc la baza proprie.
Nu s-a decis nimic! Soarta Chindiei se afla pe 14 august!
Ultimele stiri
- Târgoviște. Sistemului e-ticketing, destinat transportului public de călători din municipiul reședință de județ, va deveni funcțional din ianuarie 2024. VIDEO
- Luni, 11 decembrie 2023, se întrerupe furnizarea apei potabile la 8 blocuri din municipiul Târgoviște, arondate stației de hidrofor PT1M6, pentru lucrări de mentenanță la rețeaua de înaltă presiune.
- Veste extraordinară de la Consiliul Județean Dâmbovița! Aparatul angiograf a fost montat la Secția de Cardiologie a Spitalului Județean de Urgență și va deveni funcțional în curând.
- Bucurie mare pentru copiii din Aninoasa. Consiliul Județean Dâmbovița și Primăria au amenajat un loc de joacă, inaugurat chiar de Moș Nicolae. Tot astăzi au fost aprinse și luminile de Crăciun în comună.
- Primele discuții privind reconstruirea tronsonului de cale ferată dintre I.L. Caragiale și Moreni! Proiectul are identificată sursa de finanțare și susținerea președintelui CJ Dâmbovița, dar și a tuturor firmelor din zonă