ALEGERI 2016: Cine sunt primarii PSD în mandatul 2016 – 2020

Dambovita1 07/06/2016 0
ALEGERI 2016: Cine sunt primarii PSD în mandatul 2016 – 2020

PSD Dâmbovița a prezentat luni lista primarilor PSD, care au câștigat alegerile din 5 iunie. O parte dintre ei au fost prezenți la conferința de presă susținută la sediul partidului. Alături de aceștia s-au aflat și membrii din noul Consiliu Local al Târgoviștei, dar și al Consiliului Județean.

ALEGERI 2016: Cine sunt primarii PSD în mandatul 2016 – 2020

PSD a obținut în Dâmbovița la acest scrutin electoral 66 de primării, plus cele două comune, Aninoasa și Vulcana Băi, unde candidații au fost independenți, dar susținuți de PSD.

LISTA PRIMARILOR:

Târgovişte — Cristian Daniel Stan (PSD)

Pucioasa — Constantin Ana (PSD)

Fieni — lulian Tătulescu (PSD)

ALEGERI 2016: Cine sunt primarii PSD în mandatul 2016 – 2020

Malu cu Flori — Constantin lon (PSD)

Pietrari — Neacşu Gheorghe (PSD)

Răzvad- Emanuel Spătaru (PSD)

Voineşti — Dănuţ Gabriel Sandu (PSD)

Tătărani — Constantin Pătru (PSD)

Şotânga – Constantin Stroe (PSD)

ALEGERI 2016: Cine sunt primarii PSD în mandatul 2016 – 2020

Poiana — Marian Şerban (PSD)

Odobeşti — Niculae Alecu (PSD)

Moreni — Constantin Dinu (PSD)

IL Caragiale — Adrian Năstase (PSD)

Runcu — Gheorghe Brebeanu (PSD)

dambovita24

Moroieni — Laurenţiu Moraru (PSD)

Văleni Dâmboviţa — Gheorghe Lungu (PSD)

Cândeşti — Georgeta Popa (PSD)

Bărbuleţu — Marian Alexe (PSD)

Râul Alb — Cătălin Preda (PSD)

Pietrosita – Leonard lon Dicu (PSD)

Dragomireşti — Dragoş Vlădulescu (PSD)

Gura Şutii — Constantin Dinu (PSD) Raciu — Vasile Grădinaru (PSD)

Nucet — Luisa Bărboiu (PSD)

Valea Mare — lon Constantin Miu (PSD)

Ludeşti — Laurentiu Dincă (PSD)

dambovita24

Brăneşti — lon Preda (PSD)

Dragodana — Sandu Gheorghe (PSD)

Corbii Mari — lonuţ Bănică (PSD)

Gura Foii – Radu Georgescu (PSD)

Corneşti — Vasile Şerban (PSD)

Comişani — lon Bătrânu (PSD)

Braniştea — Marian Ţachianu (PSD)

Cobia — Marin Manda (PSD)

Mătăsaru — Radu Naie (PSD)

Perşinari — Marian Bunea (PSD)

Gura Ocniţei — Sorin loniţă (PSD)

Bucşani — Constantin Niţă (PSD)

Niculeşti — Soare Dorinel (PSD)

Potlogi — Catrina Nicolae (PSD)

dambovita24

Vişineşti — Stoica Nicolae (PSD)

Valea Lungă — Negru Emil (PSD)

Iedera — Simion Loli Gheorghe (PSD)

Ocniţa — Eduard Barcău (PSD)

Dobra — Nica Gheorghe (PSD)

Bilciureşti —Adina Stoican (PSD)

Cojasca — Gheorghe Victor (PSD)

Ciocăneşti — Marin Păun (PSD)

Tărtăşeşti — Cristian Tudorache (PSD)

Brezoaiele — Nicolae Tudorache (PSD)

Slobozia Moară — Bucur Răzvan (PSD)

Lunguleţu — Vlad lon (PSD)

Conţeşti — Marian Alexandru (PSD)

Sălcioara — Valentin Părvu (PSD)

Cornăţelu — Floarea Rădulescu (PSD)

Produleşti — Georgescu George (PSD)

Văcăreşti — Stoica Romică (PSD)

Aninoasa — Constantin Maricescu (independent susţinut de PSD)

Doiceşti — Mircea Ismail (PSD)

Vulcana Pandele — Radu Vasile (PSD)

Vulcana Băi — Emil Drăghici (independent susținut de PSD

Buciumeni — lon Pavel (PSD)

Vişina — Istrate Jan (PSD)

Şelaru — Duţică Florian (PSD)

Costeştii din Vale — Matei Toma (PSD)

Măneşti — Alexandru Constantin (PSD)

Morteni — Olteanu lonel (PSD)

Răscăieţi — lulian Buibăr (PSD)

PNL a obținut 19 primării în județul Dâmbovița, la alegerile din 5 iunie. Este vorba despre primăriile Găești, Titu, Răcari, Băleni, Bezdead, Butimanu, Crângurile, Dărmănești, Finta, Glodeni, Lucieni, Mogoșani, Moțăieni, Petrești, Pucheni, Uliești, Ulmi, Vârfuri, Vlădeni.

ALDE a câștigat la Hulubești, iar UNPR la Crevedia.

Au fost prezenți și consilieri locali și județeni.

Leave A Response »